Pies sam w domu

 

Czy właściciele psów mogą pozostawiać psa samego w mieszkaniu? Co zrobić kiedy chcemy mieć psa, ale wiele godzin dziennie przebywamy poza domem? Czy można pogodzić psa i pracę na etacie?

PIES I ETAT – CZY TO MOŻLIWE?

Jeżeli zastanawiasz się czy można pogodzić etat i psa, to odpowiedź jest jedna. Tak! Oczywiście, że można, jednak trzeba to umiejętnie zaplanować.

IDZIEMY RAZEM DO BIURA

Idealnie jeśli do Twojej firmy można przyjść po prostu z psem. Pies towarzyszy nam wówczas leżąc przy biurku a obecność czworonoga w biurze wpływa dobroczynnie na cały zespół, niweluje napięcie i poprawia kreatywność pracowników. W Polsce trend zabierania psów do biura staje się coraz bardziej popularny. Z miesiąca na miesiąc coraz więcej firm pozwala swoim pracownikom na przyprowadzanie psów do pracy.

Warto pamiętać, że nie każdy z naszych współpracowników musi kochać zwierzęta. Naszego pupila powinniśmy trzymać przy swoim biurku i jeśli jest taka konieczność, to na smyczy. Ważne jest również to, aby pies przychodzący do biura był czysty i zadbany.

ZOSTAJESZ W DOMU

W większości przypadków pies musi jednak zostać sam w domu na minimum 8 godzin. To, jak będzie się zachowywał podczas naszej nieobecności zależy w dużej mierze od nas.

ZMĘCZONY PIES TO SZCZĘŚLIWY PIES

Rano przed wyjściem do pracy koniecznie zabierzmy naszego czworonoga na długi i aktywny spacer. Zarówno nam jak i psu dobrze zrobi ruch na świeżym powietrzu. Można poćwiczyć z psem aportowanie, poszukiwanie schowanych kawałeczków psiej karmy pomiędzy drzewami lub po prostu pobiegać. Po takiej aktywności pies powinien być zmęczony i szybko zasnąć. Taki spacer daje nam pewność, że przez najbliższych kilka godzin nasz przyjaciel będzie się regenerować i zbierać siły.

OBUDZIŁEM SIĘ!

Pies już się wyspał i co teraz? Czym i jak go zająć, żeby nie zaczął szukać zabawy w doniczkach czy szafkach z butami?

GRYZAKI

W takich sytuacjach dobrze sprawdzają się psie gryzaki. Przygotowywane z naturalnych składników potrafią zająć psa nawet przez godzinę lub dłużej. Oferta gryzaków jest bardzo szeroka, możemy w niej znaleźć nawet te wykonane z poroża jelenia!

W ciągu dnia koniecznie należy pamiętać o zapewnieniu psu dostępu do wody.

MELOMAN

Niektóre psy lubią słuchać muzyki, dlatego wychodząc z domu można zostawić im włączone radio z łagodnie grającą stacją. Radio sprawi wrażenie, że ktoś jest w domu i pies nie będzie się czuł osamotniony.

NUDZI MI SIĘ

Pozostały czas do naszego powrotu może wypełnić zabawa. Zostawmy psu jego ulubioną piłeczkę lub zabawkę, którą będzie mógł podrzucać i ponosić, to zajmie go na trochę, ale może szybko się znudzić. Warto zwrócić uwagę na nowości, jakie ostatnio pojawiły się na rynku. Są to inteligentne zabawki dla psów. Inteligentne zabawki mają za zadanie zmęczyć psa intelektualnie, tak żeby odeszła mu ochota na psoty podczas naszej nieobecności. Ciekawym pomysłem jest kolorowe sudoku, gdzie pod każdą cegiełką można schować kawałek psiego przysmaku. Pies nosem lub łapą przesuwa cegiełki tak, aby dostać się do jedzenia. Jest to dla niego nielada wyzwanie, ale przede wszystkim dobra zabawa. Dobrą propozycją są także kolorowe maty węchowe, gdzie między supełkami chowamy psie przysmaki a pies nosem ich wyszukuje. Zabawa z nagrodami to bardzo dobra forma treningu i gwarancja odpowiedniego zajęcia dla psa.

NIE LUBIĘ BYĆ SAM

Co zrobić gdy powyższe pomysły nie zajmą psa lub musimy być dłużej w pracy niż 8 godzin? Wówczas z pomocą przychodzi petsitter. Petsitter to odpowiednio wyszkolona osoba, która zajmie się psem podczas naszej nieobecności. Petsitter może przyjść do nas do domu i w ciągu dnia wyprowadzić na spacer naszego przyjaciela. Można też umówić się w ten sposób, że petsitter weźmie naszego psa do swojego domu na kilka godzin.

MUSZĘ ZOSTAĆ W DOMU I NIE BĘDĘ GRZECZNY

Co zrobić gdy wokół nas nie ma petsittera, a pies musi zostać sam i wiemy, że będzie rozrabiał? W tej sytuacji musimy przygotować dom tak, aby był bezpieczny dla psa i aby po powrocie nie trzeba było go remontować. Najważniejsze to ograniczenie przestrzeni, po której może poruszać się pies. Zapewnijmy mu dostęp do jego strefy oraz do kuchni, gdzie stoi jego miska z wodą. Nigdy nie zostawiajmy psa bez dostępu do wody w misce, to bardzo ważne. Gdy jednak nie możemy ograniczyć psu przestrzeni w mieszkaniu, wówczas warto zastanowić się nad zakupem specjalnej klatki. Pies może w niej pozostać maksymalnie do 8 godzin dziennie koniecznie z dostępem do wody.  Klatka będzie jego strefą do momentu naszego powrotu, wtedy koniecznie go z niej wypuśćmy.

NARESZCZIE JESTEŚ

Każdy właściciel psa, wie, że najlepszy moment po powrocie z pracy, to spotkanie z psem! Pies zawsze się ucieszy, pies zawsze na nas czeka, merda z radości ogonem i ciągnie nas na spacer! Pogodzenie psa i etatu jest możliwe, trzeba tylko dobrze wszystko zorganizować, ale warto. Warto, bo pies to gwarancja za

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.washdog.pl/wp-content/uploads/2019/02/sam-w-domu.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}

Dzień dobry,

Dziękujemy za zamówienie Karty Wash Dog.

System Kart Wash Dog planujemy uruchomić w czerwcu 2019.

Do tego czasu możesz odwiedzać nasze myjnie codziennie w godzinach 8:00:22:00 bez konieczności posiadania Kart Wash Dog