Pies i „less waste” część 3/3

 

Czy życie z psem może być eko?  Czy da się żyć “less waste” albo “zero waste” posiadając psa lub  inne zwierzę domowe?  Przed nami trzecia część pomysłów na to, co zrobić, aby być bardziej eko.

 

Zabawki

 

Wybór zabawek dla psów jest ogromny, jednak nie wszystko, co cieszy oko cieszy jednocześnie naszą planetę. Większość zabawek jest niestety plastikowa i wyprodukowana w Chinach. Wybierajmy więc świadomie. Inwestując w zabawki decydujmy się na produkty polskich marek. Kupujmy zabawki produkowane z naturalnych materiałów bądź recyklingowane. W naszych salonach Wash Dog dostępne są ręcznie plecione liny konopne, które większość psów uwielbia. To bardzo dobry pomysł na zabawkę. Pies może gryźć linę bez obawy o swój żołądek. Włókna liny konopnej są krótkie i w razie ich połknięcia łatwo pies je strawi. Dodatkowo zabawa taką liną i jej podgryzanie naturalnie czyści zęby psa. 

Dobrym sposobem będzie także upcykling, czyli samodzielna produkcja zabawek. W przypadku upcyklingu, oprócz dobrej zabawy naszego psiaka, mamy zapewnioną dawkę satysfakcji z własnej pomysłowości i włożonej pracy. W internecie jest wiele przykładów zabawek DIY, którymi możemy się zainspirować. Jedną z nich jest własnoręcznie robiona mata węchowa. Wystarczy metalowa płaska kratka lub nieużywana już przez nas kratka do zlewu i kawałek starego koca polarowego. Koc tniemy na kawałki i obwiązujemy nimi kratkę, miejsce obok miejsca. Oczywiście bez kratki też można powiązać odpowiednio paski koca i gotowe. A o korzyściach płynących z użytkowania maty węchowej chyba nie trzeba przypominać 🙂

 

Smycz

 

Wybierając szelki i smycz, wybierajmy polskie marki. Te produkowane lokalnie nie zanieczyszczają naszej planety tak jak smycze masowo produkowane np. w Chinach. 

Jest wielu lokalnych producentów, którzy ręcznie szyją smycze, szelki i obroże. Tak wykonane produkty sprawiają, że obroża naszego psa będzie nietuzinkowa a jej wzór indywidualny. Szelki natomiast zostaną uszyte na miarę.  Takie rzeczy możemy kupić na psich targach, bazarkach i przy okazji wystaw psów. Wash Dog przynajmniej raz w roku organizuje w swoich salonach Jarmark, na którym można kupić i poznać produkty naszych ulubionych polskich firm 🙂 Modna Koza i Pik Pik. Zapraszamy do śledzenia naszych lokalnych profili na Fb, tam najszybciej pojawią się informacje o jarmarku.

 

Kosmetyki

 

Mimo że idziemy w dobrym kierunku, to nie każdy z nas będzie w stanie umyć swojego psiaka specjalnie do tego przygotowanym mydłem. Dlatego warto zastanowić się nad kosmetykami, które wybieramy dla naszych psów. Nasze flagowe produkty Wash Dog są produkowane lokalnie, według naszej własnej receptury. Szampony groomerskie Wash Dog dostępne są w czterech wariantach: szampon z odżywką do białej sierści z jeżyną i awokado, szampon z odżywką do długiego włosa z keratyną i truskawką, szampon dla dorosłych psów z ekstraktem z jabłka i alantoiną oraz nasza perełka – szampon hipoalergiczny dla psów z maliną i D-panthenolem. Szampony dostępne są w dwóch pojemnościach 80 oraz 200 ml. Oprócz szamponów w naszych salonach dostępny jest delikatny i naturalny balsam do łapek bazujący na naturalnych masłach m.in. shea. Przy zakupach produktów warto wybierać większe pojemności, a po ich skończeniu buteleczkę wykorzystać wtórnie bądź wyrzucić do pojemnika z tworzywami sztucznymi. 

Pamiętajcie, segregacja ma sens i duże znaczenie dla późniejszego recyklingu i ponownego wykorzystania surowców.

 

Bez plastiku

 

Podsumowując wysuwają się następujące zasady życia “less waste” z psem i w życiu codziennym:

 

  • kupuj produkty polskich marek, produkowane lokalne nie importowane

  • kupuj produkty wielorazowe zamiast jednorazowych

  • wybieraj metal, papier oraz produkty biodegradowalne zamiast plastikowych

  • jeżeli nie mamy możliwości zastąpić plastiku, wybieraj większe pojemności, a po skończeniu produktu opakowanie wykorzystaj wtórnie 

  • segreguj śmieci 

  • kupuj towar na wagę i przekładaj do własnego pojemnika

  • używaj produktów z drugiej ręki z recyklingu bądź upcyklingu, ponownie wykorzystaj opakowania w domu

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.washdog.pl/wp-content/uploads/2019/10/AdobeStock_268778232.jpeg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}

Dzień dobry,

Dziękujemy za zamówienie Karty Wash Dog.

System Kart Wash Dog planujemy uruchomić w czerwcu 2019.

Do tego czasu możesz odwiedzać nasze myjnie codziennie w godzinach 8:00:22:00 bez konieczności posiadania Kart Wash Dog