Strefa psa w mieszkaniu

 

PIES W KAWALERCE ? TO MOŻLIWE !

Urządzanie mieszkania to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy wśród domowników znajdują się zwierzęta. Każdy z mieszkańców powinien czuć się dobrze w domu i mieć w nim swoje miejsce. Jeżeli mądrze zorganizujemy przestrzeń w mieszkaniu, to bez problemu zmieścimy psa nawet w kawalerce.

GDZIE ŚPI PIES ?

Ten, kto miał przyjemność mieszkać z czworonogiem pod jednym dachem, zna odpowiedź na to pytanie. Otóż pies śpi tam, gdzie chce. Lubi położyć się na środku korytarza, pod stołem, przy kanapie, przy swojej misce, na środku dywanu lub na naszej drodze do kuchni. Ogólnie rzecz biorąc cała podłoga, i nie tylko, to jego królestwo.

Dlaczego pies wybiera sobie tak różne miejsca, o to należy zapytać samego psa. Jednak z tego co wiemy, to ważne dla naszego czworonoga jest to, aby mieć wszystko i wszystkich „na oku” nawet wtedy, kiedy śpi. Psy bardzo lubią obserwować to, co dzieje się w domu i dlatego wybierają sobie takie miejsca do leżenia, z których wszystko dobrze widać.

Wydawałoby się zatem, że jeśli może spać gdziekolwiek, to nie potrzeba mu specjalnego miejsca. Nic bardziej mylnego. Każdy mieszkaniec domu powinien mieć w nim swój przysłowiowy kąt. Dlatego nasz pies również powinien mieć wyznaczone miejsce.

Miejsce, z którego będzie mógł wszystko dobrze obserwować. Dlatego, jeżeli życie rodzinne w ciągu dnia toczy się w salonie, kuchni i korytarzu, nie wysyłajmy psa do sypialni, w której domownicy będą dopiero wieczorem. Wyznaczmy mu miejsce tam, gdzie jesteśmy.

LEGOWISKO

Kiedy już wiemy gdzie będzie miejsce dla psa, warto zastanowić się jak je zaaranżujemy. Czy będzie to duże legowisko, buda, poduszka czy po prostu rozłożony kocyk. Rozmiar posłania należy dostosować do wielkości psa. Jeżeli mamy dużego psa takiego jak owczarek niemiecki czy golden retriever, to dobrze sprawdzi się duże legowisko. Małe psy natomiast dobrze będą się czuły w materiałowej budzie. Kiedy pies czuje nad głową zadaszenie automatycznie czuje się bezpieczny. Dlatego psy tak chętnie chowają się pod stołem, krzesłem lub pod schodami.

Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane jest psie posłanie. Dobrze, jeżeli będzie można je wyprać w pralce. Dbajmy o to, aby nasz przyjaciel żył w czystym i schludnym miejscu.

Pamiętajmy, psie legowisko jest miejscem tylko dla psa. Kiedy pies odpoczywa u siebie, nie należy mu przeszkadzać i do niego zaglądać. To jego przestrzeń i powinniśmy to uszanować.

Co ważne, dla dwóch psów aranżujemy dwa posłania. Nie każdy pies lubi dzielić z drugim legowisko. Każde zwierzę powinno mieć swoje miejsce i wiedzieć, że to jest jego prywatna przestrzeń.

MEBLE DLA PSÓW

Psie posłania bez problemu możemy kupić w wielu sklepach zoologicznych lub zamówić je przez interent. Tu oferta jest bardzo szeroka.

Jednak na uwagę zasługuje fakt, iż producenci mebli dostrzegli, że czworonogi mieszkające z nami w domu, są często użytkownikami naszych foteli i kanap. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma IKEA stworzyła serię produktów LURVIG dedykowaną dla psów i kotów. Znajdziemy tu psie posłania, mini kanapę czy specjalną półkę z haczykiem na smycz. Meble pilotażowo sprzedawane są w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji i Japonii. Jeśli pomysł się przyjmie, to być może niedługo zawitają również do sklepów w Polsce.

ŁAZIENKA DLA PSA

A co z łazienką dla psa? Skoro mamy już dobrze zaaranżowane, czyste psie legowisko w świetnym punkcie obserwacyjnym naszego mieszkania, to chcielibyśmy aby nasz pies, który w nim leży, był również czysty i pachnący. Jednak kapać go w naszej wannie, to nie lada wyzwanie…

W takiej sytuacji warto skierować się w stronę salonu sieci Wash Dog, samoobsługowych myjni dla psów połączonych z salonikami groomerskimi.

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.washdog.pl/wp-content/uploads/2019/02/strefa-psa.jpg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}

Dzień dobry,

Dziękujemy za zamówienie Karty Wash Dog.

System Kart Wash Dog planujemy uruchomić w czerwcu 2019.

Do tego czasu możesz odwiedzać nasze myjnie codziennie w godzinach 8:00:22:00 bez konieczności posiadania Kart Wash Dog