Jak często kąpać psa?

Kąpiel psa

Często w salonach psiej pielęgnacji Wash Dog słyszymy takie pytania: „Czy można kąpać psa?“, „Czy kąpiel nie jest szkodliwa?“, „Jak często można kąpać psa?“

Każdy pies bez względu na to, czy jest rasowy czy nie, duży czy mały, młody czy senoir, sportowiec czy kanapowiec wymaga kąpieli i regularnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Przyczynia się to do utrzymania psa w zdrowiu i dobrej kondycji.

Pozostaje jednak pytanie „Jak często można kąpać psa?“ Odpowiedź na nie jest różna w zależności od rodzaju sierści psa i jego aktywności.

 

Kąpiel raz w tygodniu

Raz w tygodniu polecamy kąpiel psom o sierści długiej i jedwabistej. U takich ras jak maltańczyki, shih tzu czy yorki, sierść rośnie bardzo szybko i wymaga sporo pracy.

Przy kąpieli ważne jest by użyć odpowiednich kosmetyków. Psa kąpiemy dwa razy. Pierwsze mycie szamponem usuwa brud a drugie pielęgnuje włos. Po drugim myciu nakładamy odżywkę i po chwili ją spłukujemy. Na koniec koniecznie odciskamy nadmiar wody ręcznikiem. Nie zalecamy tarcia ręcznikiem psa, ponieważ w ten sposób tworzą się kołtuny. Następnie suszymy psa suszarką do włosów jednocześnie czesząc go. Ważne jest, żeby dosuszyć psa do końca. Nie pozwalajmy mu biegać, kiedy jest mokry, ponieważ łatwo może się przeziebić.

 

Kąpiel raz w miesiącu

 Kąpiel raz w miesiącu polecamy psom , które mają krótką sierść gładko przylegającą do ciała (np. mops, labrador). Podana częstotliwość w głównej mierze zależy od tego, jaki tryb życia prowadzi pies. Jeśli jest aktywny, dużo biega i mocno się brudzi, to można kąpać go nawet cześciej. Co ważne, używajmy odżywki, która nawilży skórę i dzięki temu nie doprowadzimy do jej podrażnień.

 

Kąpiel raz na kwartał

 Psy z podszerstkiem radzimy kąpać raz na kwartał. Sierść z podszerstekiem to taka, gdzie pod warstwą okrywową, która może być szorstka (np. u sznaucerów) lub jedwabista (np. u owczarka szkockiego) znajduje się puch. Podszerstek chroni przed różnymi warunkami atmosferycznymi. Spełnia również funkcję termoregulacji. Jeśli pies z podszerskiem nie mieszka w domu, tylko na podwórku, wystarczy mu nawet kąpiel raz na pół roku, na wiosnę  i późną jesienią, aby przygotować psa do zimy.

 

Co kąpiel daje psom?

Kąpiąc psa pozbywamy się brudu, który gromadzi się w jego włosach i skórze. Przyjemniej jest  pogłaskać psa, który jest czysty i pachnący i nie zmusi nas do szybkiego mycia rąk. Psy chodzą po ziemi, po chodnikach, łąkach i trawnikach. Wszystkie zarazki ze dworu na łapach naszych pupilów dostają się do domu. Zarazki z psów lądują na kanapach, dywanach, fotelach i niestety również na domwnikach.

Na brudnym psie szybciej rozwijają się infekcje skórne grzybiczno bakteryjne, warto więc zadbać o naszego pupila, żeby był czysty i pachnący.

 

 

 

 

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.washdog.pl/wp-content/uploads/2019/04/AdobeStock_49117965.jpeg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: initial;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 650px;}

Dzień dobry,

Dziękujemy za zamówienie Karty Wash Dog.

System Kart Wash Dog planujemy uruchomić w czerwcu 2019.

Do tego czasu możesz odwiedzać nasze myjnie codziennie w godzinach 8:00:22:00 bez konieczności posiadania Kart Wash Dog