Pielęgnacja yorka

 

Jak dobrze wykąpać yorka? Czym go czesać? Co zrobić, żeby nie miał kołtunów?

Jak często strzyc yorka i przycinać pazury?

Wszystkich najważniejszych informacji o pielęgnacji rasy yorkshire terrier dowiecie się z tego artykułu.

 

Yorkshire terrier jest jedną z najpopularniejszych ras psów w Polsce. Pieski te są małe i wesołe dlatego często wybieramy je na naszych domowych przyjaciół. Uwaga! York to terier, więc ma charakter przywódcy i chce rządzić. Dlatego od początku ustalmy zasady panujące w domu. York musi wiedzieć, że to człowiek jest szefem.

 

KĄPIEL

Wydawać by się mogło, że skoro piesek jest mały, to jego pielęgnacja będzie równie „mała“ czyli szybka i prosta.

Jednak yorki to rasa wymagająca regularnej opieki nad swoją sierścią. Chcąc utrzymać psa w dobrym zdrowiu należy regularnie go czesać i kąpać. Pamiętajcie! Czysty i zadbany pies to zdrowy pies.

 

Jak często kąpać yorka?

Yorka można kąpać 1 raz w tygodniu. Używając do tego specjalnego szamponu nawilżającego oraz odżywki dla ras długowłosych. Najprościej jest zaopatrzyć się w specjalny szampon dla yorków, który zawiera w sobie odżywkę. Idealnym rozwiązaniem jest szampon, którego recepturę sami opracowaliśmy na podstawie doświadczeń groomerskich z salonów Wash Dog.  Szampon WASH DOG YORK to szampon dla yorków oraz innych ras długowłosych, zawierający w sobie podwójną ilość keratynowej odżywki, która ułatwia rozczesywanie włosa.

 

SUSZENIE

Jak wysuszyć yorka?

Po kąpieli psa należy obowiązkowo wysuszyć.  W tym celu używamy ręcznika, którym odciskamy nadmiar wody. Uwaga! Nie pocieramy ciała psa ręcznikiem, gdyż wówczas tworzą się kołtuny! Do suszenia możemy użyć suszarki do włosów, ale ustawiamy ją na dalikatne suszenie, żeby nie oparzyć pieska. Ważne jest to, żeby susząc psa przez cały czas go rozczesywać. Dobrze rozczesany i wysuszony pies będzie wyglądał i czuł się pięknie.

 

CZESANIE

Czesanie yorka

Wiele psów nie lubi czesania i ucieka, gdy tylko zobaczy, że właściciel ma w ręku szczotkę. Jak sprawić, żeby zabieg ten był przyjemny podpowiadaliśmy w artykule „5 trików, które ułatwią czesanie psa”.

Do czesania yorków niezbędna będzie szczotka tzw. pudlówka średniej wielkości z miękkimi igłami oraz metalowy grzebień. Grzebień powinien mieć węższy z jednej strony a szerszy z drugiej rozstaw zębów o długości około 2,5 cm.

Nie używajmy szczotek, których igły zakończone są kulkami.

 

PAZURY

Obcinanie pazurów

Yorki są małe i lekkie przez co nie ścierają swoich pazurów na chodnikach, tak jak duże psy. Pazury u yorka obcinamy średnio co 3 tygodnie specjalnymi cążkami. Musimy być bardzo ostrożni, żeby nie obciąć ich zbyt krótko i nie uszkodzić rdzenia. Lepiej ścinać częściej po troszku niż raz zbyt mocno.

 

USZY

Czyszczenie uszu

Uszy yorka kontrolujemy co 3 tygodnie. Jeśli jest taka potrzeba usuwamy z nich nadmiar włosów. Używamy do tego specjalnego proszku i wyrywamy włos, nie wycinamy nożyczkami! Ucho musi się wentylować a nie tylko ładnie wygladać. Płatek ucha możemy delikatnie przetrzeć wacikiem nasączonym specjalnym płynem do czyszczenia uszu.  Przy czyszczeniu uszu nie używamy patyczków higienicznych, łatwo nimi zrobić krzywdę.

 

STRZYŻENIE

Strzyżenie psa zostawmy profesjonalistom. Próbowanie samodzielnego strzyżenia w domu nie zawsze dobrze się kończy. Piesek źle wygląda i jest na właściciela obrażony. Na naszym rynku jest wiele salonów groomerskich, do których warto zajrzeć.

Yorki powinny odwiedzać psiego fryzjera co 2 miesiące a nawet co 1,5 miesiąca. Ważne jest, żeby dobrać pieskowi fryzurkę, w której nie tylko będzie dobrze wyglądał ale i dobrze się czuł. Nasz tryb życia determinuje fryzurę psa. Trudno będzie utrzymać yorka w długim włosie jeśli lubimy jesienne spacery po lesie. Co innego jeśli york jest psem wystawowym, wówczas dbamy o włos i unikamy leśnych ścieżek.

Właściciele yorków są szczęściarzami , ponieważ wybór fryzur dla tej rasy jest ogromny. Możemy mieć yorka strzyżonego na krótko z kitką, z łapkami w słupki, z falbanką albo w stylu azjatyckim, ale o tym więcej napiszemy w kolejnym artykule.

 

 

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.washdog.pl/wp-content/uploads/2019/10/AdobeStock_217497757.jpeg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}

Dzień dobry,

Dziękujemy za zamówienie Karty Wash Dog.

System Kart Wash Dog planujemy uruchomić w czerwcu 2019.

Do tego czasu możesz odwiedzać nasze myjnie codziennie w godzinach 8:00:22:00 bez konieczności posiadania Kart Wash Dog