Pielęgnacja maltańczyka

Maltańczyki to wesołe i pełne miłości pieski. Kwalifikują się do grupy psów ozdobnych i do towarzystwa. Maltańczyki są małe, białe i łatwo się brudzą. Ich włos wymaga regularnej pielęgnacji. W tym artykule opowiemy o tym jak dbać i prawidłowo pielęgnować maltańczyka.

 

Kąpiel

Maltańczyki można kąpać raz w tygodniu. Przed kąpielą zawsze warto rozczesać włos, żeby pozbyć się ewentualnych kołtunów. Pieska kąpiemy w specjalnym szamponie dla psów. Dla malatńczyków idealny będzie szampon nawilżający i odżywka dla psów długowłosych. Dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie szamponu, który zawiera w sobie odżywkę np. Wash Dog York. Wash Dog York to szampon opracowany specjalnie dla psów długowłosych, zawiera podwójną dawką odżywczej keratyny.

Co jakiś czas można maltańczyka wykąpać w specjalnm szamponie dla białych psów. Jednak należy uważac, bo wiele szamponów do białej sierści, dostępnych na rynku, wysusza skórę psa. My polecamy specjalnie  przez nas opracowany szampon dla białych psów Wash Dog White, który nie wysusza i nie podrażnia skóry. 

Wykąpanego i dokładnie spłukanego psa wycieramy ręcznikiem. Nie pocieramy ręcznikiem o włos, bo mogą porobić się kołtuny. Odciskamy nadmiar wody z ciała i wycieramy głowę.

Psa podsuszamy lekko suszarką, rozczesujemy i dosuszamy do końca.

To bardzo ważne, żeby pies był dosuszony, ponieważ jeśli zostawimy go mokrego, jego sierść sfilcuje się.

 

Czesanie

Czesanie maltańczyka to niezwykła przygoda. Wiedzą o tym wszyscy właściciele tych wesołych piesków. Czesać maltańczyka powinno się codziennie, a jeśli jest to niemożliwe to minimum raz w tygodniu. Do tego celu niezbędna będzie szczotka ze średni długimi igłami, bez kulek na końcach, może to być tzw. pudlowka. Przyda się także metalowy grzebień podzielony pół na pół. Z jednej strony z węższym a z drugiej z szerszym rozstawem zębów.

 

Oczy

Oczy maltańczyka również powinno się pielęgnować codziennie. Można przecierać je wacikiem zwilżonym letnią przegotowaną wodą lub specjlanym płynem do higieny oczu.

 

Pazury

Pazury u maltańczyka powinno się obcinać średnio co 3 tygodnie. Maltańczyk jest mały i lekki i nie ściera sobie pazurów na chodniku. Po obcięciu pazurów specjalnymi cążkami  można je opiłować pilnikiem. Dzięki temu piesek nie będzie drapał właściciela.

 

Uszy

Uszy u maltańczyka powinno się kontrolować co 4 tygodnie. Jeśli jest taka potrzeba, to usuwamy z nich nadmiar włosów. Włosy wyrywamy a nie wycinamy nożyczkami. Celem tego zabiegu jest prawidłowa wentylacja ucha a nie względy wizualne. Uszy możemy przemywać wacikiem ze specjanym płynem do higieny ucha.

 

Strzyżenie

Fryzurę maltańczyka należy dopasować do jego urody i charakteru, ale przede wszystkim do trybu życia psa i właściciela. Niewielu właścicieli decyduje się na trzymanie maltańczyka w długim włosie. Długowłose maltańczyki to zazwyczaj pieski pokazywane na wystawach psów. Pieski domowe najczęściej są strzyżone. Maltańczyki najlepiej strzyc co 1,5 – 2 miesięcy. Fryzur dla maltańczyków jest bardzo dużo. Zalecamy powierzyć pieska profesjonalnemu fryzjerowi dla psów, który z pewnością dobierze właściwą fryzurę dla naszego pupila. W Polsce jest coraz więcej salonów groomerskich, które świadczą usługi na wysokim poziomie. Przed wizytą warto zapoznać się z opiniami na temat salonu w internecie i zobaczyć zdjęcia prac groomera, do którego się wybieramy.

 

 

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.washdog.pl/wp-content/uploads/2019/11/AdobeStock_171865830.jpeg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}

Dzień dobry,

Dziękujemy za zamówienie Karty Wash Dog.

System Kart Wash Dog planujemy uruchomić w czerwcu 2019.

Do tego czasu możesz odwiedzać nasze myjnie codziennie w godzinach 8:00:22:00 bez konieczności posiadania Kart Wash Dog