5 trików, które ułatwią czesanie psa

5 TRIKÓW, KTÓRE UŁATWIĄ CZESANIE PSA

-„Tylko pamiętajcie o codziennym czesaniu“

– „Tak oczywiście, bedziemy się czesać, do widzenia“

 

Kto z nas wychodząc od psiego fryjzjera nie wypowiadał tych słów… Obiecywaliśmy sobie czesać psa każdego dnia, żeby nie doprowadzać do kołtunów a już w najgorszym razie filców.  Jednak wiadomo jak to w życiu bywa, kończy się tylko na obietnicach. Oczywiście nie dlatego, że jesteśmy nałogowymi kłamcami, ale dlatego, że po prostu brakuje nam czasu.

Niestety w naszym zabieganym świecie ciężko jest znaleźć chwilkę wolnego dla siebie na spokojne wypicie kawy a co dopiero na wyczesywanie psa i to codziennie…

A nawet jak już znajdziemy czas, to pies się wierci, wyrywa i ucieka, więc po co męczyć siebie i jego?

 

O tym jak ważne jest regularne czesanie wiedzą dobrze wszyscy właściciele psów z długim włosem. Maltańczyki, shih tzu, yorki te rasy idą na pierwszy ogień. Wpadają w kołtuny już drugiego dnia po wizycie w salonie.  Co robić? Oto 5 trików, które sprawią, że będzie łatwiej, choć cudów nie obiecujemy.

 

  1. STÓŁ

 

Zastanawiacie się gdzie czesać psa? No jak to? Najlepiej na kolankach, przytulonego do właściciela, prawda? No cóż… Tak było do tej pory, ale sami wiecie, że ten sposób zazwyczaj się nie sprawdza. Piesek na kolankach gotowy jest na przytulanie i pieszczoty  a nie na zabiegi pielęgnacyjne.

Pies potrzebuje jasnego przekazu.: „Uwaga, teraz czas na czesanie, nie na przytulanie“.

Zamieniamy więć kolanka na stół, parapet lub pralkę. Chodzi o to, żeby pies stał wyżej i czuł się jak na stole groomerskim w salonie u psiego fryzjera.

Zapamiętaj! Czesanie psa na podwyższeniu to klucz do sukcesu!

Psiak nie będzie się kręcił a my zadbamy o kręgosłup.

Uważajmy jednak, żeby nasz pupil się nie poślizgnął. Najbezpieczniej, żeby stał na ręczniku lub kocyku, ponieważ stabilne podłoże da mu gwarancję bezpieczeństwa.

 

  1. PUDLÓWKA I GRZEBIEŃ

 

Wybór odpowiedniej szczotki jest równie ważny jak miejsce, w którym pielęgnujemy psa. Szczotki dla psów mają różnej długość igły, wykonane są z różnych tworzyw, mogą być miękkie lub twarde. Podobnie grzebienie. Materiał, z którego grzebień jest wykonany, rozstaw zębów oraz ich długość powinna być odpowiednio dobrana do rodzaju sierści. Dla małych psów długowłosych idealana będzie  szczotka tzw. pudlówka, średniej wielkości z miękkimi, krótkimi igłami. Grzebień dla tego typu ras powinien być metalowy i mały.

 

  1. SPRAY DO ROZCZESYWANIA

 

Kiedy już mamy psa na stole i uzbroiliśmy się w pudlówkę, grzebień oraz odrobinę cierpliwości możemy zaczynać. Warto pamiętać o tym, że czesanie na sucho może boleć psa, dlatego należy używać dobrej jakość odżywki rozkołtuniającej, najlepiej w spray’u.

Dzięki niej rozczesywanie będzie bezpieczne dla włosa, nie będziemy ciągnąć szczotka sierści a substancje zawarte w odżywce wzmocnią włos i sprawią, że będzie ładnie błyszczał.

 

  1. KITKA

 

Czesanie kitki też powinno należeć do codziennej pielęgnacji naszego pupila. Oczywiście jeśli główka nie jest ostrzyżona na krótko i piesek kitkę ma.  Dobrze jest zrobić dwa kucyki, które łączymy w jeden. Do zrobienia kucyków używamy małych gumek, które wiążemy na dwa lub trzy razy, w zależności od ich długości. Małym grzebieniem tworzymy jeden kucyk nad oczami a drugi na głowie. Oba kucyki możemy związać ozdobną gumką np. z kokardką. Tak zrobiona kitka nie powinna ciągnąć psa, dzięki czemu on nie powinnien jej drapać i próbować zepsuć. Ważne, żeby przy robieniu kitki nie ściągnąć jej zbyt mocno.  Wkładając grzebień pod gumkę sprawdzamy, czy nie jest zbyt ciasna i czy przypadkiem nie złapaliśmy części skóry głowy zamiast włosów. Kiedy grzebień wejdzie pod gumkę, mamy pewność, że wszystko jest w porządku.

 

  1. KOSMETYKI I NAWILŻACZ POWIETRZA

 

Do każdej szaty psa należy dobrać stosowne kosmetyki. Odpowiedni szampon i odżywka zapewnią jej doskonały i zdrowy wygląd. Przy okazji wizyty w salonie groomerskim, warto omówić strukturę włosa ze specjalistą i dobrać najlepsze kosmetyki dla naszego psa. Pamietajcie, że to co dobre dla shih tzu sąsiada nie zawsze jest dobre dla naszego psa.  Jeżeli mimo stosowania odpowiednich kosmetyków, włos nadal jest suchy i słaby, należy sprawdzić jakość powietrza w naszym mieszkaniu. Jeżeli powietrze jest suche, psi włos może być suchy i łamliwy. Wówczas warto zainwestować w nawilżacz powietrza.

 

Tych 5 prostych trików sprawi, że czesanie psa może stać się czystą przyjemnością.  Idealnie byłoby czesać swojego pupila codziennie, ale jeśli uda Wam się to robić chociaż co trzeci dzień, to będzie to dużym sukcesem!  Powodzenia!

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(https://www.washdog.pl/wp-content/uploads/2019/03/AdobeStock_43487501.jpeg);background-size: cover;background-position: top center;background-attachment: initial;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 300px;}

Dzień dobry,

Dziękujemy za zamówienie Karty Wash Dog.

System Kart Wash Dog planujemy uruchomić w czerwcu 2019.

Do tego czasu możesz odwiedzać nasze myjnie codziennie w godzinach 8:00:22:00 bez konieczności posiadania Kart Wash Dog